Wesd Team'den Tedaş veri sızıntısı hakkında açıklama

 


  

Wesd Team'den Tedaş veri sızıntısı hakkında açıklama

   " Bugün sabah saatlerinde haber sitelerinde veri sızıntısı haberleri gördük. Medya konuyu abartmış ve yalan haberlerle doldurmuş ve haberlerin hiçbir dayanağı bulunmamakta. "

     "Verilerin satışı hiçbir şekilde söz konusu değildir."

" Satış konusu dahi açılmamakla beraber adımıza dolandırıcılık amacı ile yapılan faaliyetleri USOM (Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi) tespit etmiştir. Fakat bizim satış konusuyla hiçbir alakamız bulunmamakta.

 Veriler elde edilmeden önce USOM ve Tedaş'a açığı detaylı bir biçimde anlatan mailler gönderdik fakat hiçbir dönüş alamadık.

 Biz datayı ele geçirmeden önce yine Tedaş'a birden fazla kez mail attık. Dikkate alınmadığımız için verileri çektik ve Tedaş'a gönderdik ardından verileri tamamen yok ettik. Bunu yine verileri ele geçirdikten sonra paylaştığımız yazıda da belirttik.

 Medya konuyu abartmakla beraber USOM ve Tedaş yetkililerinin tamamen işleri konusunda hatalı adımlar atmaları sonucu medyanın bu sahte haberleri için zemin hazırlamış oldu.

 Misyonumuzda Wesd Team'in Türkiye Cumhuriyeti Devlet'i ve/veya Türkiye Cumhuriyeti Devlet'i sınırları içerisinde barındırılan websitelerine zarar vermek söz konusu bile olmamakla beraber USOM ile gizli olarak iş birliğimiz bulunmaktadır."

Açıklama sahibi: CodesLoji, Xainn


Yorum Gönder

0 Yorumlar